Vrátit se od moře s krásně opáleným tělem je jednou z věcí, na kterou se nejen ženy určitě velice těší. Jenže slunce v kombinaci se slanou vodou není pro naši pokožku příliš prospěšné. Věc, která by tedy rozhodně v kufru na dovolenou neměla chybět, je opalovací krém. Musí se zvolit ten správný faktor. Mnoho lidí má právě s určením toho nejvhodnějšího trochu problém. Je to jednoduché.
§ Faktor krému na opalování určuje dobu, po kterou můžete zůstat na slunci.
§ Jestliže vám začne pokožka rudnout po deseti minutách bez krému, můžete zvolit faktor třicet.
§ Ochrana bude trvat až pět hodin.
Záleží pochopitelně i na tom, jak často se budete chodit koupat. Je logické, že jinak na nás bude sluníčko působit u českého rybníka a jinak u moře. K moři je tedy nutné volit ochranný krém s vyšším faktorem. Pro děti je potřeba pořídit krém s nejvyšším faktorem. Protože mají velice citlivou pokožku, doporučuje se ochranný faktor padesát plus. Přes největší polední výheň je lépe zůstat někde uvnitř. Jedná se o časové období mezi jedenáctou a třetí hodinou odpolední.
Dejte krému čas
Všimli jste si někdy, kolik lidí se maže teprve na pláži? Nanesou na sebe krém a hupsnou do vody. To je špatná strategie. Krém potřebuje čas, aby se mohl do kůže vstřebat. Dejte mu tedy alespoň dvacet minut. Je také potřeba to se slunečními paprsky nepřehánět. Nadměrné slunění může přinést mnoho problémů.
o Některé se objeví hned– zarudlá kůže, která nepříjemně svědí. Pokud to přeženeme ještě o něco více, pak se mohou objevit i puchýře. Po jejich odeznění se kůže bude loupat, a to je velice neestetické a někdy i bolestivé.
o Některé se objeví později– přílišné vystavování naší kůže slunečním paprskům může přinést dříve vrásky a stařecké skvrny.
o Některé jsou fatální– dodržovat zásady správného slunění může předejít rakovině kůže, která bývá špatně léčitelná.